15303

Чому Унабомбер став убивцею

Займаєтеся раннім розвитком своїх дітей і мрієте дати їм найкращу освіту? Ну-ну. Для вундеркінда, випускника Гарварда, доктора математики Теодора Качинські все це закінчилося дуже погано. 3 квітня 1996 року за доносом брата його заарештували в гірській хатині. Борець проти індустріального суспільства якраз завершив роботу над новою бомбою.

А починалося все красиво.

IQ 165 (середній — 100) дозволив Теодору Качинські перескочити два класи в школі. Уже в 20 років він з блискучими оцінками випустився з Гарварда. Вступив до Мічиганського університету, вразив викладачів інтелектом і отримав докторський ступінь в галузі математики.

Пізніше Качинські прийшов до висновку, що батьки позбавили його дитинства, змусивши здобувати освіту екстерном з міркувань престижу. «Я ненавиджу тебе і ніколи не пробачу, бо шкоду, яку ти мені завдала, неможливо виправити», — писав він матері.

Математик кинув все. Він переїхав в хатину без електрики і туалету, щоб стати незалежним від впливу суспільства і технологій.

Не виходило. Зовнішній світ турбував постійно. Останньою краплею стало будівництво дороги поряд із халабудою Качинські. Унабомбер (UNiversity & Airline BOMber) почав розсилати бомби поштою — в університети, авіакомпанії, деревообробні підприємства. Вибухи тривали з 1978 по 1995 роки. Три людини загинули, 23 були поранені.

На піку до розслідування були залучені 125 агентів ФБР. Але анархіста здав брат. Девід Качинські отримав від міністерства юстиції $ 1 мільйон.

Унабомбера визнали хворим на параноїдальну шизофренію, але осудним. Вирок — вісім довічних термінів без можливості дострокового звільнення. Зараз Теодору 76. Відбуває покарання у в’язниці особливо суворого режиму штату Колорадо. Почувається добре, виписує журнали, листується з шанувальниками з десятків країн.

Девід Качинські витратив нагороду на підтримку людей, які постраждали від бомб його геніального брата.

Читайте далі, як в СРСР ловили вірменських терористів.

Фото: AP Photo / East News

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter