Британська зрадоперемога: позивний «Браво-два-нуль»

22 січня 1991 року в Іраку висадили групу Special Air Service з позивним «Браво-два-нуль». Вона провалила задачу, але зібрала найбільше нагород в історії британських сил спеціальних операцій.

Перед початком війни в Перській затоці командос закинули на іракську територію для пошуку і знищення балістичних ракет «Скад». Спостережний пункт виявив бедуїн на тракторі та покликав на допомогу брата і батька з «калашами». Утрьох вони погнали до пустелі 8 бійців SAS, яким довелося кинути все спорядження.

«Браво-два-нуль» отримала неправильні радіочастоти для зв’язку з базою. Евакуаційний гелікоптер не прилетів вчасно, довелося тікати пішки. Це була найхолодніша зима за 30 років в Іраку. Двоє солдатів замерзли до смерті, одного вбили цивільні, чотири на чолі з командиром потрапили в полон, один зміг пройти 200 кілометрів до кордону з Сирією. Тоді це була дружня для Великої Британії країна.

Після звільнення бійців SAS обсипали нагородами. Троє написали книги, які зробили авторів мільйонерами. Вони приписали собі бій з бронетехнікою, 250 вбитих іракських солдатів, а провину за провал валили один на одного, на загиблих і на штаб. За книгою командира групи зняли фільм, де його зіграв Шон Бін.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter