Принц Гаррі та армійська мода
Принц Гаррі став першим за 125 років членом британської королівської родини, який не поголився у день весілля. Особливий дозвіл носити бороду разом з парадним мундиром видала головнокомандувач армії — його бабуся, королева Єлизавета II.
Це армійська мода. В середині 19 століття британські солдати стали відрощувати вуса в Індії (там голених чоловіків вважали інфантильними) і бороди в Криму (зими були холодними). Перемоги армії зробили рослинність на обличчі популярною навіть серед цивільних.
Борода символізувала свободу, силу й гідність ще років 30–40. Потім тренд розвернувся: лікарі назвали волосся притулком для мікробів, а Жиллетт винайшов одноразову бритву. У 1916 році в королівській армії заборонили вуса і бороду, бо вони заважали правильно надіти протигаз.
Зараз вуса дозволені в усій Британської армії, а бороди тільки з релігійних причин (наприклад, сикхам); в окремих підрозділах (командос) і на деяких посадах (барабанщик у шотландських полках). Відмовитися від гоління дозволяють також всім військовослужбовцям під час місій в Афганістані, де місцеві жителі вважають бороду ознакою зрілості і статусу.
Гаррі кілька місяців служив в Афганістані авіанавідником у 2007–2008 і пілотом ударного гелікоптера «Апач» у 2012–2013 роках. Бородою принц хоче нагадати про це своїм підданим.
Фото: Photo by Alberto Pezzali/NurPhoto/AFP/EastNews