9544

Суто японські вбивства

Сьогодні, 8 липня 2022 року, в лікарні японського міста Нара помер поранений Абе Сіндзо, прем’єр-міністр країни в 2012-2020 роках. Перед цим політик виступав на мітингу, і 40-річний місцевий мешканець двічі вистрелив у нього з дробовика. Мотиви стрілка поки невідомі, але преса припускає, що вони політичні.

Взагалі політичні вбивства на публіці – не рідкість в історії Японії. Напевно найгучніший випадок стався у Токіо в 1960-му. Інедзіро Асанума, лідер Соціалістичної партії, виступав у залі. 17-річний ультраправий студент Отоя Ямагуті вибіг на сцену, вихопив короткий меч вакідзасі та двічі вдарив політика. Асанума помер дорогою в лікарню, а Ямагуті наклав на себе руки в тюрмі.

На заході були присутні репортери, тому вбивство лишилося на знімках та відео. Одна з фотографій отримала Пулітцерівську премію.

До речі, збройне законодавство в Японії жорстке, а рівень убивств вкрай низький – але від подібних інцидентів це не рятує. Збройну галузь регулює (і регулював під час замаху на Асануму) «Закон про контроль володіння вогнепальною зброєю та мечем» (як вам така архаїчна назва?). Детальніше про історію контролю особистої зброї ми поговоримо в недільному випуску WAS у нас на Youtube-каналі.

Фото на обкладинці: AFP

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter