Як Леда лебедя кохала

Вчені археологічного парку «Помпеї» поділилися новою знахідкою — фрескою із зображенням спартанської цариці Леди з лебедем. Малюнок ідеально зберігся, тож за тисячі років не важко розгледіти, що лебідь з царицею робить те саме, що жаба з гадюкою.

Фреску виявили в будинку на вулиці Везувію, що знаходиться в області «Ділянки № 5», яку тільки нещодавно почали повноцінно досліджувати. У коридорі цього ж будинку знайшли зображення бога Пріапа з ерегованим пенісом. Жінка з лебедем прикрашає спальню.

Це не простий акт зоофілії, а стародавній міф про царицю Леду й Зевса в образі лебедя. В «Іліаді» та «Одіссеї» Гомер пише, що бог був вражений красою дружини спартанського царя Тіндарея. Щоб кохатися з нею, він перетворився на птаха. Від Зевса цариця знесла яйця, з яких вилупилися близнюки Кастор і Полідевк, а також Єлена Прекрасна — вона стане дружиною спартанського царя Менелая і коханкою троянського принца Паріса. Через війну за Єлену буде знищено Трою.

Еротичний сюжет користувався популярністю в Римській імперії. Царицю з лебедем знаходять в руїнах Стабій і Геркуланума, які 79 року теж знищив Везувій. У Помпеях така фреска поки перша.

Які ще відкриття чекали археологів на новій ділянці Помпей, читайте на WAS.

Фото: Cesare Abbate/ANSA via AP/EastNews

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter