Дієта марафонця: сік, яйце, вино, вино, вино

10 квітня 1896 року на першій сучасній Олімпіаді в Афінах стартував марафон. Вже п’ять днів у щиро грецьких змаганнях перемагали самі лише іноземці, і ніхто з місцевих не ставив на водоноса Спиридона Луїса.

Маршрут у 40 кілометрів завдовжки символічно проклали з Марафону до Афін. Бігли 17 спортсменів. Спиридон не поспішав. У містечку Пікерміон він перепочив: з’їв великоднє яйце, випив апельсинового соку і кілька келихів вина.

Коли стомлені суперники почали сходити з дистанції, грек з новими силами обігнав решту. На стадіоні в Афінах Луїса вітали 80 тисяч співвітчизників. Останнє коло він біг у супроводі принців Костянтина і Георгія, та фінішував з результатом 2 години, 58 хвилин і 50 секунд.

Спиридон Луїс став національним героєм, але спортивну кар’єру не продовжив: працював фермером, потім поліцейським. Відсидів рік за підробку військового квитка, але був виправданий.

1936 року на відкритті Олімпійських ігор у Берліні він вручив оливкову гілку, символ миру, Адольфу Гітлеру. Помер в 1940-го, за кілька місяців до вторгнення в Грецію.

Спиридон Луїс (в народному костюмі) під час відвідування Олімпійських ігор 1936 року в Берліні. Фото: Bundesarchiv, Bild 183-2003-1103-500 / CC-BY-SA 3.0

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter