Міліардери з Великих Пріцьок

1831 рік. У селі Великі Пріцьки Київської губернії народжується Яків Пріцкер. Кмітливий хлопець стає управителем цукрового заводу, переїжджає до Білої Церкви, потім до Києва. Відкриває крамницю на Подолі.

1 березня 1881 року в Санкт-Петербурзі підпільна організація «Народна воля» влаштовує теракт, в якому гине цар Олександр II.

Народ звинувачує євреїв — і хвиля погромів докочується до Києва. Пріцкери три дні ховаються на горищі, а потім знаходять свій магазин розграбованим. Яків розуміє, що треба тікати, і прямує до Чикаго. Грошей немає, але вся родина працює.

Старший син Лев стане хірургом. Молодший Ніколас після закінчення вечірньої школи працює бухгалтером і фармацевтом, весь час вчиться, складає іспит на адвоката і відкриває юридичну фірму.

Онук Якова, Абрам Пріцкер, закінчує Гарвард. Працює в сімейній фірмі, паралельно інвестує в нерухомість.

Двоє правнуків того самого київського прикажчика Якова, Джей Артур і Дональд, 1957 року заснували готельну мережу Hyatt. Сьогодні вона покриває 45 країн світу. На Софійській площі Києва теж є Hyatt. 1979 року Джей Артур започаткував також найпрестижнішу архітектурну нагороду («Нобель з архітектури») — Прітцкерівську премію.

Пенні Пріцкер і Джей Пріцкер — праправнуки Якова. Пенні була міністром торгівлі в уряді Барака Обами. А Джея 6 листопада 2018 року обрали губернатором штату Іллінойс.

Сьогодні Пріцкери входять до топ-15 найбагатших сімей світу, їхній загальний статок — понад $30 мільярдів. А в селі Великі Пріцьки Кагарлицького району Київської області можна побачити руїни цукрового заводу, яким керував їхній прапрадід Яків.

Читайте далі, що пов’язує село Батьки Полтавської області з полярником Робертом Скоттом.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter