Успішний тенісист і шпигун Фред Ковалескі

25 травня 2018-го помер Фред Ковалескі — відомий американський тенісист і ще більш успішний шпигун. Під час Другої світової — іммігрант Польщі був парашутистом, воював з японцями на Тихому океані. Після почав професійну спортивну кар’єру.

У п’ятдесятих роках Ковалескі потрапив у чвертьфінал «Ролан Гарроса» і «Вімблдона», входив у світовий ТОП-15. ЦРУ зацікавилося його знанням російської мови і можливістю подорожувати світом. Спорт перетворився на прикриття. Після матчів Фред виконував роль зв’язківця, збираючи інформацію від зрадників радянської батьківщини.

На полях секретних воєн шпигун знайшов справжнього друга з СРСР. Ковалескі став найближчим контактом Юрія Растворова. Резидент КДБ в Японії перейшов на бік США 1954 року і, за власними словами, видав «3–4 тисячі агентів».

Допити Растворова кілька місяців тривали в токійському штабі ЦРУ. Ковалескі нібито знаходився в Японії на зборах і завжди був поруч з перебіжчиком. Вдень агенти грали в теніс, ввечері ходили барами і борделями.

Незабаром Ковалескі кидає професійний теніс і ЦРУ, знаходить роботу в компанії Pepsi і знову шпигує для Америки в Африці. Він дружить з Растворовим ще півстоліття і входить у список кращих тенісистів світу в вікових категоріях «80+» і «90+ років».

Читайте далі, як грушник відбив коханку в міністра оборони Британії.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter