36786

Таємниця 1834 року. Перше лесбійське весілля в Європі

З 2018 року на будівлі церкви Cвятої Трійці в Йорку висить райдужна табличка. На ній написано, 1834 року тут відбулося перше лесбійське весілля в Європі — Анна Лістер, відома як «Джентльмен Джек», і Енн Вокер скріпили свої відносини шлюбом. Чи так це було, з’ясовує WAS.

Пам'ятний знак на церкві в Йорку. Фото: Keith Seabridge / Flickr / CC BY 2.0

Анна Лістер народилася 1791 року в сім’ї військового Джеремі Лістера. Спочатку Анна навчалася вдома, але в 14 років почала відвідувати школу для дівчаток в Йорку. Там вона зустріла іншу дівчину Елізу й одразу закохалася.

Лістер пощастило — тітка переписала на неї родовий маєток Шібден-Голл, який приносив великі прибутки від оренди. Фінансова свобода та незалежність від батьків назавжди закрила питання заміжжя, тож Лістер жила як їй хотілося. Вона також інвестувала в нерухомість і підприємства — будинки в Йорку, каменоломні, шахти, залізницю. Все це забезпечувало її три основні захоплення: книги, подорожі та жінок.

Анна Лістер вела щоденник, де записувала враження від інших країн, а також описувала пригоди з численними коханками. Еротичний контент зашифрований кодом з грецьких букв і алгебраїчних символів. Тільки після смерті Лістер родичі розшифрували написане.

1821 року Анна багато писала про свою кохану Маріанну Белкомб: «Вночі гроза та буревій зблизили нас і ми зайнялися любов’ю, після цього вона попросила не залишати її. Це посилило мої почуття і ми спали всю ніч, обійнявшись». Пізніше Маріанна вийде заміж і розіб’є серце Анні, але вони залишаться таємними коханками.

Енн Вокер Анна зустріла 1832 року та одразу ж запропонувала переїхати до неї в Шібден-Голл. У щоденниках тепер тільки записи про нову дівчину: «Минулої ночі вона подарувала мені сильний оргазм. Енн робила це із задоволенням і навіть не думала мені відмовляти».

Також у щоденнику було виявлено запис від 30 березня 1834 року — день вінчання в церкві Святої Трійці. Їхній союз не отримав благословення священика, церковна церемонія полягала в обміні клятвами, обручками та спільним причастям. Анна писала, що тепер вони з Енн одружені в очах Бога.

Після весілля жінки відправилися подорожувати — об’їздили Західну Європу і Скандинавію, підкорювали вершини Піренеїв і Альп, а 1838 року вирушили до Російської імперії. Метою поїздки була гора Арарат. Але у Грузії Анну починає лихоманити від невідомої хвороби. Вона помирає 22 вересня 1840 в Кутаїсі.

Енн вдалося доставити тіло Анни до Британії, щоб поховати на батьківщині. Після смерті коханої вона успадкувала всі її активи та жила в Шібден-Голлі до самої своєї смерті 1854 року.

На обкладинці: кадр із серіалу «Таємні щоденники міс Анни Лістер» / ВВС, 2010 рік

Читайте далі про найвідомішу гомосексуальну пару сходу.

 

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter