Золото Баффінової Землі

11 липня 1576 року учасникам експедиції Мартіна Фробішера не було спекотно — вони побачили узбережжя Ґренландії. Через сильний туман швартуватися не ризикнули. Кораблі пішли далі. 18 серпня після сильного шторму англійці висадилися на острові, який тепер зветься Баффіновою Землею.

Один з моряків приніс Фробішеру чорний камінь із золотими вкрапленнями. Сказав, що на березі таких повно. Капітан відчував — це золото. По поверненню експедиції за камені взялися вчені. Один з них повідомив, що добув з руди кілька крупинок благородного металу.

1577 року на Баффінову Землю відправили золотодобувну експедицію. Ескімоси не зраділи вторгненню. Вони нападали на команду Фробішера, однак англійці продовжували рити мерзлу землю. Великим зусиллями трюми наповнили рудою. Задоволений Фробішер спочивав на лаврах. Незабаром на північ Канади спрямували третю експедицію, щоб обладнати там шахти.

Це був фейл. Золото виявилося піритом. З мінералу, який ще називають колчеданом, інкським камінем або залізною печінковою рудою, можна виготовляти сірчану кислоту, але не прикраси.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter