Педофіл у законі: улюблені дівчатка Людовика XV
Слово «гарем» зазвичай асоціюється зі Сходом, де султани і шахи утримували для сексу десятки наложниць. Але такий існував і в католицькій Франції. Для хтивого короля його відкрила старіюча коханка.
В середині 18 століття Францією керувала цікава пара: недалекий, ледачий, розпусний Людовик XV і маркіза де Помпадур. Разом вони були вже більше п’яти років. Як жінка, фаворитка більше не приваблювала монарха. Людовик любив розкутих малоліток, а у 30-річної маркізи пристрасті залишилося, за його словами, «як у крижаної статуї». Зате вони ідеально зійшлися характерами.
Освічена і розумна, покровителька мистецтв, законодавиця мод, маркіза була справжнім другом. Супроводжувала короля на полюванні, сиділа поруч за гральним столом, вислуховувала, давала поради стосовно курсу зовнішньої політики
. Маркіза відчувала, що велелюбний Людовик скоро знайде їй заміну. Щоби залишити собі місце в серці короля, але задовольнити його хіть, вона збудувала для нього на околицях Версаля особливий закритий пансіонат.
Перевага 15-річним
Гарем розмістили в будинку, спорудженому в 1752 році для Шарля Колліна – фінансового радника Помпадур. Він отримав назву «Оленячий парк», як і весь аристократичний квартал в місці, де півтори сотні років тому були королівські мисливські угіддя.
В пансіонат брали дівчаток дворянського стану віком 9-12 років. Їх навчали читанню, писанню, молитвам, етикету. Людовик любив вовтузитися з ними, як з ляльками: наряджати, перевдягати, купати. З 15 років юні вихованки починали жити з королем статевим життям. Монарх панічно боявся «поганих хвороб» і визнавав лише незайманих. В усьому іншому його влаштовували високі і низькі, худорляві і пухкенькі, блондинки і брюнетки.
Кастинг на роль коханки
Чого насправді вчать у закладі, всі прекрасно розуміли. Сьогодні Людовика назвали би педофілом, а Помпадур – сутенеркою. Але у 18 столітті батьків малолітніх дочок все влаштовувало.
Аристократія проводила час у нескінченних розвагах – бали, маскаради, театри, бенкети – і відрізнялася фривольною поведінкою. Виходили заміж в 12 років, народжували в 13, здавали дитину на виховання в монастир і знову весело проводили час. А одружуватися на дівчині, з якою переспав сам король, вважалося особливим шиком.
Аристократи бачили в «Оленячому парку» можливість вигідно прилаштувати дочку. Вони почали особливо дбати про чесноти своїх спадкоємиць і рекламували їх в проханнях королю.
«Проваджений гарячою любов’ю до священної королівської персони, я маю щастя бути батьком чарівної дівчини Жолі, справжнього дива свіжості, краси, молодості та здоров’я. Я був би щасливий, якби Його Величність зволив порушити її невинність. Подібна милість була би для мене найціннішою винагородою за довгу і вірну службу в армії короля…», – розпинався шевальє Лероа.
Претенденток було багато. Маркіза особисто влаштовувала кастинг. Основні критерії – краса, невеликий розум, аристократичне походження.
Подарунок від Казанови
Історія зберегла деякі імена юних коханок короля. Найвідомішою наложницею Людовика стала ірландка Марі-Луїза О’Мерфі. Її образ зберігся на картині Франсуа Буше. До «Оленячого парку» вона потрапила нібито завдяки Казанові.
За легендою, італійський жиголо познайомився з молодою дівчиною, яка вразила його досконалістю тіла. Він замовив її портрет придворному живописцю німцеві Буше. Картину показали Людовику. Наступного дня Марі-Луїзу привели до покоїв монарха, а після проведеної спільно ночі король поселив її в гаремі. Там вона прожила близько двох років. Коли стала просити звання офіційної фаворитки, Марі-Луїзу вислали до родового маєтку і видали заміж.
Користуйся, але не закохуйся
Маркіза ревно стежила за тим, щоби наложниці зникали з ліжка короля раніше, ніж він серйозно ними захопиться. Якщо дівчина вагітніла, її вивозили з «Оленячого парку» назавжди. Дитину передавали на всиновлення до інших родин, а молодий матері знаходили чоловіка в провінції.
Аналогічно чинили з коханками, які досягли 17-річного віку і тому стали нецікаві королю. В якості приданого давали 100 000 ліврів
. За 22 роки через пансіонат пройшли кількасот дівчат.
«Оленячий парк» закрили в 1774 році після смерті 64-річного Людовика. Сам маєток зберігся і сьогодні перебуває в приватній власності. Там вціліли три кімнати, оформлені в улюбленому стилі Помпадур – рококо – паркетні підлоги, оригінальні меблі, кухня і сад. У 2013-му власники виставили будинок на продаж за $8,8 млн. Але це без антикварних меблів, на якій кохав своїх дівчаток сам король Франції.