Армії престолів у реальному світі: Залізнонароджені

«Гра престолів» – фантастичний сюжет серіалу розгортається у світі, який письменник Джордж Мартін зібрав із фрагментів справжньої історії людства. Дотракійці, Бездоганні, Північани, Ланністери, Залізнонароджені — WAS покаже прообрази армій «Гри престолів» і пояснить на реальних прикладах, як такі війська треба перемагати.

Фото: Macall B. Polay / HBO

Залізнонароджені в серіалі

У морі на північний захід від континенту Вестерос лежить група Залізних островів. Ґрунти там нікчемні, клімат суворий, і прогодуватися сільським господарством важко. З давніх-давен остров’яни добували руду і ловили рибу, але згодом єдиним гідним заняттям для чоловіків став грабунок кораблів і прибережних поселень.

Це найкращі моряки та найгірші сусіди в «Грі престолів». Колись вестеросці вважали залізнонароджених демонами, яких боги надсилають як покарання. За 300 років до початку подій «Гри престолів» їм вдалося захопити Річкові землі в Вестеросі, але Ейгон Таргаріен з драконами та армією змусив піратів повернутися на острови.

Рід військ: морська піхота
Зброя: мечі, сокири, списи
Захист: щити, кольчуги, шоломи
Тактика: раптові десанти

Фото: HBO
Фото: Macall B. Polay / HBO

Вікінги в історії

Залізнонароджені — це вікінги, яким не пощастило. Реальна середньовічна Скандинавія була не таким безрадісним місцем, як Залізні острова, і серед її мешканців вистачало фермерів, торговців і ремісників.

Моду воїнам диктувало похідне життя, і важкі обладунки вікінги майже не носили. Вільні лляні штани та сорочку вони доповнювали кольчугою і шоломом. Зброя теж була простою: мечі для багатих воїнів, сокири й списи — для всіх інших.

Як і залізнонароджені, вікінги були майстрами швидких десантів. Завдяки легким кораблям-дракарам, вони могли й перетинати моря, і по мілководдю підходити до берега для раптового рейду на сушу.

Як і залізнонародженим, на піку могутності в 9–11 століттях скандинавам вдалося окупувати чужі землі: закріпитися в Британії, Ірландії, на частині узбережжя континентальної Європи, в Сицилії та Південній Італії. Після цього панування вікінгів скінчилося, і місцеві народи почали витісняти їх із захоплених територій.

Поховання ярла (вождя) вікінгів, малюнок Карла Шмідта. Джерело: Historiske Billeder fra Oldtiden, 1888, København, Danmark / AU Library, Campus Emdrup

Поразки вікінгів

В кінці 8 століття король франків Карл Великий зіткнувся з данськими вікінгами й змушений був винаходити систему протидії набігам з моря. Карл мав кінні загони поблизу зручних для висадки місць на узбережжі, а побудовані за його наказом кораблі заважали рейдерам проникати річками вглиб Галлії та Північної Німеччини.

1066 року норвезький король Гаральд Суворий висадився в британській Нортумбрії, розбив місцевих ерлів і без бою зайняв Йорк. Третину війська він залишив на кораблях, а з рештою вирушив за даниною. У цей момент на дружину Гаральда обрушилися воїни короля саксів Гарольда Годвінсона. Вікінги зайняли кругову оборону, але саксонські лучники та кіннота вимотали й розгромили ворога. Гаральд Суворий отримав стрілу в шию і загинув. Норвежці, що були на дракарах, кинулися рятувати своїх. Багато хто не встиг навіть надіти кольчуги, а військо саксів зустріло їх біля крайки води. Ця спроба завоювати Англію стала для скандинавів останньою.

Битва при Фулфорді між армією короля Норвегії Гаральда Суворого і північноанглійским ополченням, 1066 рік. Мініатюра з рукопису Матвія Паризького «Життя Святого Едуарда Сповідника», 13 століття. Джерело: Cambridge Digital Library

Як перемагати Залізнонароджених

  • Уникайте боїв у відкритому морі, інакше будете розбиті.
  • Блокуйте кораблями затоки, зручні для висадки, і річки, по яких можна пройти углиб ваших земель.
  • Тримайте на узбережжі готові до бою кінні загони.
  • Захистіть свої міста стінами. Залізнонароджені не вміють штурмувати фортеці.
  • Якщо перешкодити десанту не вдалося, зробіть паузу перед контратакою. Дайте грабіжникам захопити пару селищ і напитися.
  • Коли залізнонароджені розслабляться, вдарте кіннотою.

Дивіться восьмий сезон «Гри престолів» легально, в будь-якому місці, в зручний для вас час, в HD-якості через інтерактивне телебачення від ВОЛЯ або додаток Воля TV (Android, iOS).

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter