Хліб на давньоєгипетських дріжджах від творця Xbox

Шеймус Блеклі — один з творців консолі Xbox і дизайнер відеоігор — любить пекти у вільний час. Своїми хлібобулочними виробами Блеклі ділився в соціальних мережах, хоча це було мало кому цікаво.

Але тепер про особливий хліб Блеклі говорить увесь світ. Секрет рецепту на десятки тисяч лайків — 4500-літні дріжджі.

Для початку їх треба було дістати. Блеклі пощастило, його ідею підтримали єгиптологиня Серена Лав і мікробіолог Річард Боуман. Вони надали пробірку з дріжджами, які зібрали зі стінок керамічного посуду часів Стародавнього Царства. Тисячі років тому його використовували пивовари та пекарі для зберігання дріжджів. Посуд вчені позичили з кількох історичних музеїв Бостона.

Боуман «сіяв» поживні речовини на стародавню кераміку — це годувало сплячі одноклітинні гриби, і мікробіолог збирав вже живі дріжджі до пробірки. За допомогою методів секвенування ДНК, вдалося підтвердити, що дріжджі — ще з часів єгипетських дідів.

Отриману від мікробіолога рідину, Блеклі змішав з автентичними інгредієнтами єгипетського хліба — борошном з ячменю і дикої пшениці, яке намолов самостійно. Тиждень ця рідота бродила і перетворилася в закваску.

Потім Блеклі просто додав води, масла, замісив тісто, відправив його в духовку та пік, як звичайний хліб.


За текстурою хліб вийшов пористий, із карамельним ароматом. «Запах був сильний і відрізнявся від звичайного хліба», — так описує Блеклі.

Йому сподобалося їсти хліб просто з маслом, а його дружині — з варенням. Експеримент він планує провести також із дріжджами з інших періодів єгипетської історії — Середнього і Нового царств.

Читайте далі, хто автор улюблених страв людства.

Фото: Seamus Blackley / Twitter

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter