Загадка Джеймса Форрестола: хто допоміг міністру оборони вистибнути з вікна?

Сліди радянських спецслужб, єврейських націоналістів й українських колабораціоністів змішалися в історії загадкової смерті міністра оборони США Джеймса Форрестола. За місяць до загибелі він пішов у відставку через депресію та нервове виснаження. А 22 травня 1949 року, вистрибнув або був викинутий з вікна військового шпиталю. WAS розбирається, хто може за цим стояти:

  • Відомо, що міністра турбувало зростання впливу СРСР в Європі. За твердженням журналіста Дрю Пірсона, в ніч смерті Форрестол прокинувся з криком «Росіяни йдуть!».
  • Письменник Арнольд Рогов після інтерв’ю зі співробітниками Білого дому висунув версію про те, що Форрестол страждав від манії переслідування сіоністами. Євреї підозрювали міністра в симпатії до арабів і намірі озброїти супротивників щойно створеної держави Ізраїль.
  • Безпосередньо перед стрибком колишній міністр записав на папері фрагмент з англійського перекладу поеми Софокла «Аякс»:…“Woe, woe!” will be the cry —
    No quiet murmur like the tremulous wail
    Of the lone bird, the querulous night…

Останнім словом в останньому рядку мало бути nightingale («соловей»), але Форрестолл написав лише половину. «Соловей» (німецькою nachtigall) — назва німецького диверсійного підрозділу, сформованого з українських націоналістів. Після закінчення Другої світової Джеймс Форрестол допомагав вивозити його бійців в Америку для участі в секретних місіях проти Радянського Союзу.

Почуття провини? Параноя? Вбивство?

Ось ще одна загадка: водолаз Лайонел Кребб пірнув під радянський крейсер. Більше його ніхто не бачив. 

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter