Криза середнього віку
Тридцять п’ять, б@&т$!
Криза середнього віку — це важко. Ще важче усвідомити, що інші чоловіки до цього віку досягли набагато більше. Тримайтеся!
- Ганнібал (3 століття до нашої ери). Головнокомандувачу армією Карфагена ще не виповнилося й тридцять, коли він раптово перевів армію з підкореної Іспанії через Альпи в Італію. У битві при Каннах Ганнібал знищує еліту римської армії — близько 50 тисяч солдатів. Свій тридцять шостий рік життя проводить на півдні Італії, плюндруючи союзні Риму міста.
- Аттіла (5 століття). До 35 років вбиває брата, стає повновладним вождем гунів і розорює провінції Візантії. Аттіла міг би захопити й Константинополь, але завадив властивий кризі середнього віку алкоголізм.
- Володимир Великий (10 століття). У 19 років стає князем Києва. У 35 років має сестру імператора Візантії як дружину і об’єднану вірою Русь. Попереду канонізація.
- Хан Батий (13 століття). Ще не маючи 35 років успадкував західну частину Монгольської імперії, підкорив Волзьку Болгарію і Русь. Князі слухняно платили данину і віддавали своїх воїнів до війська Батия, коли він йшов завойовувати Польщу і Німеччину.
- Наполеон Бонапарт (19 століття). У 35 років нащадок дрібних аристократів з провінції стає імператором Франції. Він підпорядкував сусідні держави, провів масштабну фінансову реформу та затвердив Цивільний кодекс, на який досі спирається законодавство всього західного світу. Проте вночі його мучили жахи.
- Кім Ір Сен (20 століття). Під час Другої світової корейський партизан потрапляє в СРСР і закінчує військове училище. Після поразки Японії і звільнення Кореї радянське керівництво вибирає його на роль лідера країни. У свої 35 років Кім Ір Сен — керівник уряду і комуністичної партії Північної Кореї. Попереду у нього велика війна.