1964 рік — пляжна війна рокерів та модів

Чи може взаємна нелюбов сноубордистів і лижників перерости у війну? Так, прикладом стали моди і рокери.

Британія, 1960-і роки. Моди носять акуратні зачіски і зшиті на замовлення костюми, слухають The Who, їздять на блискучих моторолерах Vespa і Lambretta.

Рокери ганяють на мотоциклах — принципово без шоломів, носять косухи і слухають Елвіса.

Двом субкультурам тісно на дорогах одного Лондона. Дрібні сутички відбуваються регулярно, але головний бій розтягується на два дні — 18 та 19 травня 1964 року. У теплі вихідні і моди, і рокери масово їдуть з Лондона на берег моря в Маргіт, Брайтон, Бродстеарс.

Битва відбувавалась на пляжах. Згідно з однією лондонською легендою, все почалось з камінчика, який мод кинув у натовп рокерів. За іншою версією — рокери спеціально поїхали до океану бити задротів. У будь якому разі, сутичка вийшла видовищною.

Моди махали викидними ножами, рокери — ланцюгами, з обох сторін летіли камені. Шезлонги розбирали на палиці, як паркани на весіллях у Карпатах. На Брайтоні не залишилось жодного цілого шезлонга.

У бійках бере участь близько 1500 людей. Поліція рознімає їх за допомогою собак і кавалерії. Підсумок: всі живі, кілька людей госпіталізовані з ножовими пораненнями, півсотні заарештовані.

Проте справжній удар по субкультурах завдала преса — британські видання називали простих хуліганів паразитам, ворогами Великої Британії та причиною морального зубожіння нації. Але спільний ворог субкультури не примирив, ідеологічне протистояння продовжилось.

Читайте далі про витівки візантійських ультрас.

Фото: Old Police Cells Museum / CС BY-NC-ND 4.0

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter