680

21 липня Олександр Усик переміг у Москві Мурата Гассієва і став абсолютним чемпіоном у першій важкій вазі. Триває неоголошена війна між Україною і Росією, тож у спортивній події було дуже багато політики.

У Третьому Райху спорт щільно переплітався з расовою політикою. Так, у боксерів не арійського походження відібрали право перемагати німців. 21 липня 1933 року, за 85 років до тріумфу Усика, на свій останній чемпіонський бій у Берліні вийшов ром Йоганн «Рукелі» Тролльман.

Тролльман народився у багатодітній родині німця та ромки. Від матері отримав темне волосся і шкіру, а ще прізвисько «Рукелі» — дерево мовою племені сінті. Юнаком Йоганн був чемпіоном з боксу в Ганновері та північній Німеччині. 1928 року він ледь не потрапив до олімпійської збірної, переїхав у Берлін і перейшов у професіонали.

«Рукелі» був відомий своїм захистом, роботою ніг і швидкими пересуваннями по рингу. У червні 1933 року він за очками перемагає Адольфа Вітта і стає чемпіоном Німеччини в напівважкій вазі.

За тиждень пояс відберуть за «поганий бокс». За місяць — новий чемпіонський бій з Густавом Едером. За «танці на рингу» напівкровці загрожують дискваліфікацією. Він має битися «як справжній німець» — обмінюватися ударами, стоячи перед супротивником. У відповідь Тролльман тролить — виходить на ринг із освітленим волоссям і напудреною білою шкірою. Після початку бою стоїть майже нерухомо, дає себе побити і через 5 раундів падає закривавлений.

1935 року «Рукелі» виключають з боксерської ліги, ще за три роки стерилізують і саджають до трудового табора. Дивно, але в цей час ромів ще призивають до армії. З початком Другої світової Тролльман у складі вермахту воює в Бельгії, Польщі та Україні.

Лише 1942 року нацисти вирішують остаточно очистити армію від національних меншин, і за Тролльманом приходить гестапо. У концтаборі Ноєнгамме знесилений боксер стає іграшкою для табірної охорони. У таборі під Віттенбергом бригадир з числа зеків-кримінальників забив «Рукелі» лопатою.

2003 року федерація професійного боксу Німеччини посмертно визнала Тролльмана чемпіоном.

Все истории (191)