2942

Диво прощення після чотирьох куль

13 травня 1981 року в Римі турецький терорист Мехмет Алі Агджа стріляв у Івана Павла ІІ. Чотири кулі потрапили в руку, ногу і в живіт. Двоє свідків теж отримали поранення.

Папу везуть до лікарні, а терориста схопили на місці. Агджа — бойовик турецького ультраправого угрупування «Сірі вовки». На батьківщині його засудили до довічного ув’язнення за вбивство редактора газети, але він утік з в’язниці в Болгарію.

Справжні причини замаху невідомі. У різний час виконавець називав замовниками турецьку мафію, болгарські спецслужби, Іран. Підозрювали також, що злочин організували в КДБ, бо Іван Павло II підтримував антикомуністичний рух у Польші.

У липні 1981-го терорист отримав довічний термін, а Іван Павло II просив молитися за його душу. Казав, що не тримає зла. 1983 року папа відвідав камеру Агджи, і кіллер отримав особисте прощення.

На прохання папи президент Італії помилував турка. 2000 року його випустили, але на вимогу Туреччини екстрадували додому для відбування покарання за минулі злочини й втечу з в’язниці. У цей час він листувався з папою, писав йому про близький кінець світу. Вийшов за амністією 2010 року й одразу попрямував до військкомату, але через діагноз «соціопатія» вступити в армію не зміг.

Після звільнення Агджа заявляв, що хоче переїхати на батьківщину Івана Павла, до Польщі, та мріяв написати книгу разом з Деном Брауном, автором бестселера «Код да Вінчі». Потім називав себе «вічним Ісусом» та готувався стати католицьким священиком. Далі слів не дійшло.

2014 року Мехмета Алі Агджу пустили до Ватикану, аби він зміг відвідати могилу свого старого друга Івана Павла ІІ.

Читайте далі про вірменський тероризм у СРСР.

Фото: Іван Павло в камері Агджі, грудень 1983 року

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter