Знайдено загадково щезлу субмарину, яку безрезультатно шукав Жак-Ів Кусто

В Середземному морі пошукова команда знайшла французький підводний човен «Мінерва», що зник більш як півстоліття тому. Розбитий на три шматки, він лежить на глибині 2 350 м в 30 км від Тулона.

«Ми щойно знайшли “Мінерву”. Це успіх, полегшення і технічний подвиг. Я думаю про родини, які чекали цього моменту так довго», — написала 22 липня 2019 року в своєму твітері міністр оборони Франції Флоранс Парлі.

Вранці 27 січня 1968 року «Мінерва» з 52 членами екіпажу на борту йшла Ліонською затокою на невеликій глибині в 42 км від Тулона. З човна повідомили, що будуть в порту приблизно через годину. Але підводне судно не з’явилося ані через годину, ані через добу — човен зник на глибині 1–2 тисячі м.

Причина загибелі судна досі лишається незрозумілою. Відомо, що капітан корабля Андре Фове провів понад 7 000 годин під водою на субмаринах такого ж класу й не мав жодних проблем. Хоча до трагедії якимось чином могли бути причетними жахливі погодні умови в затоці.

Французьке оборонне відомство одразу відрядило на пошуки «Мінерви» багато суден, в тому числі — створене Жак-Івом Кусто «Пірнальне блюдце». Сам легендарний океанолог також брав активну участь у пошукових роботах. Однак тоді субмарину так і не знайшли.

51 рік потому розшукати затонулий підводний човен змогло судно американської приватної компанії Ocean Infinity. Раніше, наприкінці 2018 року, її ж співробітники знайшли місце аварії аргентинської субмарини «Сан-Хуан», яка затонула з невідомих причин 15 листопада 2017-го.

Далі читайте про найстрашнішу морську катастрофу в історії Британії.

На обкладинці: французький підводний човен «Мінерва». Джерело: Ministère de la Défense / defense.gouv.fr

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter