#заднімрозумом: Тяжкий вибір Понтія Пілата
У цій рубриці читачі WAS пропонують власні рішення історичних проблем. Цього тижня ви думали за римського намісника провінції Юдея і визначали долю Ісуса Христа.
Префект — не дуже висока позиція в імперській ієрархії. Провінцією керує місцева адміністрація. Ваші основні завдання — збирання податків і підтримання порядку за допомогою 3000 місцевих солдатів. У разі серйозних заворушень доведеться звернутися за допомогою до легату Сирії, який має чотири легіони.
Під час весняного свята Песах ви стежите за масовими гуляннями в Єрусалимі. Тут вищий єврейський суд Сінедріон просить затвердити смертні вироки.
Приводять Ісуса з Назарета, який оголосив себе сином бога. Це найтяжчий злочин для юдеїв, але фігня за римським правом. Вільний! Утім, судді категорично проти. Тепер вони кажуть, що Ісус оголосив себе царем Юдеї, тобто виступав проти римської влади.
У відповідь на ваші запитання підозрюваний тільки бурмоче під ніс. Виглядає нешкідливим диваком. Ви думаєте відпустити його, але юдейські священослужителі наполягають на страті.
Ідея! За звичаєм, на Песах римський префект має звільнити одного ув’язненого. Ви надаєте майдану вибір: відпустити проповідника Ісуса або Варавву — партизана, борця за незалежність і розбійника.
Народ вибирає державного злочинця Варавву, і це проблема. А раптом він очолить повстання? Що робити?
Ось найбільш змістовні поради Пілату зі сторінки WAS на Facebook.
Відпустити Варавву, стратити Христа
Врятувати Христа, вбити Варавву
Вбити обох
Поховати питання бюрократичними процедурами
На обкладинці: «Ecce Homo», картина Антоніо Чізері, 1871 рік. Джерело: Museo d’Arte Lugano / Wikipedia