Фейкові цитати Черчилля

Вінстон Черчилль був видатним оратором і поплатився за це — йому приписали безліч чужих висловлювань. WAS зібрав найвідоміші з фейкових цитат британського лідера.

➊ «Хто до 25 років не став лібералом — у того немає серця. Хто до 35-ти не став консерватором — у того немає розуму»

Ніхто не чув ці слова від Черчилля. Історик Пол Аддісон стверджує, що політик й не міг їх сказати, бо у 15 років став консерватором, а у 35 був лібералом. Також фраза образила б дружину Клементину, яку все життя вважали лібералкою.

➋ «Ніколи, ніколи, ніколи, ніколи не здавайся»

Насправді, приїхавши 1941 року до рідної школи Херроу, Черчилль не був таким категоричним. Він заявив: «Ніколи не здавайся. Ніколи, ніколи, ніколи, ніколи, якщо інше не диктують твої переконання і здоровий глузд».

➌ «Єдині традиції Королівського Флоту — це ром, батіг і содомія»

Особистий секретар прем’єр-міністра Ентоні Монтегю Браун сказав, що його начальник не вимовляв цієї фрази, хоча напевно хотів би.

➍ «Мої смаки надзвичайно прості. Мені подобається лише найкраще»

За словами іншого секретаря Черчилля, Джона Колвилля, це слова близького друга прем’єра — лорда Беркенгеда. Той зауважив: «Містера Черчилля легко задовольнити найкращим».

➎ «Якщо країна між війною і ганьбою вибирає ганьбу, вона отримає й війну, й ганьбу».

Вважають, що ці слова майбутній прем’єр Великобританії Черчилль адресував чинному прем’єру Чемберлену 1938 року після підписання Мюнхенської угоди. Але схожа фраза зустрічається в листі Черчилля до попередника Чемберлена, Ллойда Джорджа. Ще до переговорів у Мюнхені Черчилль писав: «Гадаю, у найближчі кілька тижнів нам доведеться вибирати між війною і соромом, і я не впевнений, який варіант буде обраний».

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter