47822

Він жив 600 років тому в Шотландії. А тепер з бідолашного зробили мем

Під час ремонтних робіт в Абердинській художній галереї було знайдено понад 4 тисяч фрагментів людських кісток. Одному зі знайдених скелетів реконструювали обличчя. В британському сегменті інтернету воно вже стало мемом.

Абердинську художню галерею збудували 1885 року на місці, де колись знаходився середньовічний монастир і невеликий цвинтар. Наразі в розкопі нарахували 60 повних скелетів.

Вчених з AOC Archaeology Group зацікавили останки людини, позначені як SK 125. Вони встановили, що цей чоловік жив близько 600 років тому. На момент смерті йому було десь 46 років. Зросту був дещо нижче сучасного середнього — 158–165 см. Схоже, що він страждав від серйозних проблем із зубами та суглобами.

Фото: AOC Archaeology Group

За допомогою технології цифрової реконструкції обличчя, дослідники дізналися як виглядав цей чоловік. Тепер ми можемо подивитись в очі людині, яку 6 століть тому поховали на території монастиря католицького ордену домініканців. Судячи з обличчя, доля чолов’ягу не пожаліла.

Вчені вважають, що цей чоловік не виріс в Абердині — його дитинство, швидше, пройшло десь в горах Північно-Західної Шотландії чи на Зовнішніх Гебридах.

«Після розкопок вчені детально вивчають останки. Ці роботи дадуть нам дивовижну інформацію про людей, які тут поховані, включаючи їхні вік, стать, стан здоров’я та спосіб життя», — повідомила докторка Паула Мілборн. Однак британці не стали очікувати результатів досліджень — натомість зробили із зображення середньовічного шотландця мем.

Фото: AOC Archaeology Group

«Уявіть як це, коли все життя люди кепкують з твого чудернацького обличчя, ти помираєш, через сотні років хтось тебе викопує, використовує найпередовіші технології для реконструкції твого обличчя і потім публікує це, щоб всі знову могли насміхатися з тебе», — написав в твіттері один із кепкувальників користувач @ted_pen.

Роботи з реконструкції художньої галереї міста Абердин, яке знаходиться на північному сході Шотландії, почалися 2015 року. Однак їх призупинили для проведення археологічних досліджень.

Далі зазирніть в очі іншому середньовічному шотландцю — вождю піктів.

Илюстрація на обкладинці: AOC Archaeology Group

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter