Суддя, якого вбили через харасмент

Щороку в США вбивають 15–17 тисяч людей, але за все минуле століття в країні вбили тільки трьох федеральних суддів.

Першого застрелив професійний кілер Чарльз Харрельсон, батько актора Вуді Харрельсона. Другому незадоволений позивач надіслав бомбу в посилці. Третім, 1988 року, став суддя Річард Даронко. Фатальним для нього став вердикт на процесі в стилі #metoo — про харасмент на робочому місці.

До того моменту 38-річна Каролі Костер судилася вже сім років. Після звільнення з Chase Manhattan Bank вона звинуватила віце-президента з персоналу, що він її домагався, а після відмови позбавив премій. Банк пропонував компенсацію $ 300 тисяч. Колишня співробітниця домагалася $ 2,5 мільйона.

Процес став для сім’ї Костер чимось на зразок хрестового походу і висмоктав усі заощадження. Коли справа перейшла до судді Даронко, Каролі вже відмовилася від адвокатів і представляла себе сама.

Рішення було на користь банку.

21 травня 1988 року була субота. Суддя доглядав за азаліями в саду свого будинку в штаті Нью-Йорк. Перед ним з’явився сивий чоловік з пістолетом. Даронко побіг до будинку, чоловік за ним. Суддя намагався сховатися в кабінеті і там отримав дві кулі.

Даронко помер на місці. Вбивця застрелився. Ним виявився Чарльз Костер – батько Каролі, колишній поліцейський. Він залишив записку, в якій звинуватив суддю в несправедливому вердикті.

Читайте далі про Бориса Цейтліна – радянського Вайнштейна.

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter