Таємниця скасовується. Знайдено корабель, який нібито зник у Бермудському трикутнику

Загадку Бермудського трикутника, схоже, можна відправити на перелам. Дослідники знайшли судно, яке десятиліттями вважалося загадково зниклим у так званому Бермудському трикутнику. Найсмішніше, що рештки корабля лежать навіть поза межами цього трикутника.

29 листопада 1925 року з Чарлстона (Південна Кароліна) вийшов балкер «Котопаксі», навантажений вугіллям. Він прямував до Гавани, але так і не дістався кубинських берегів. Судно зникло в океані — 32 членів команди також більше ніхто не бачив.

Бермудський трикутник — територія між Бермудськими островами, Флоридою і Пуерто-Рико. Джерело: Alphaios / Majestic / Wikimedia Commons

В ті часи бермудського міфу ще не існувало — як, наприклад, і легенди про Лох-несське чудовисько. Термін на означення морських просторів між Бермудськими островами, Флоридою і Пуерто-Рико вигадали лише в 1960-х. Поступово інформація про загадковий «трикутник», де нібито зникають морські й повітряні судна, почала ширитися світом. До творення легенди долучився Стівен Спілберг. Його фільм «Близькі контакти третього ступеня» пов’язав зникнення «Котопаксі» із Бермудським трикутником і діями іншопланетян. Ця ідея міцно засіла в головах прихильників «трикутної» конспірології.

Морський біолог і дайвер Майкл Барнетт поставив хрест на цих вигадках. Ще 20 років тому, коли він вишукував інформацію про затонулі судна для підводних досліджень, його увагу привернули розповіді жителів Флориди про «Ведмежі уламки». Місцеві розказували, що в 65 км від узбережжя Північної Флориди на дні лежить велике судно.

Барнетт виміряв ці уламки, опрацював старі газети й страхові документи й дійшов висновку: «Котопаксі» — єдиний можливий варіант. Отже, рештки судна лежать за межами Бермудського трикутника. «Вся штука з цим Бермудським трикутником в тому, що… більшість пов’язаних із ним історій навіть не знаходяться у його межах. Це повна маячня», — стверджує науковець.

Американський балкер «Котопаксі» перед загадковим зникненням. Фото: Digital image from the Fr. Edward J. Dowling, S.J. Marine Historical Collection, University of Detroit Mercy

2015 року на нього вийшли співробітники американського телеканалу Science Channel, щоб разом зробити фільм про «Котопаксі». Проведене спільне дослідження Барнетта й британського історика Ґая Волтерса дало відповідь на питання, як і чому затонуло судно.

Виявляється, сім’ї членів команди судилися із судновласником. Рідні зниклих моряків знайшли столяра корабля, який засвідчив, що «Котопаксі» мав поламані чохли трюмових люків, які мали прикривати вантаж вугілля. В такому випадку, якщо вода заливала навантажений балкер й потрапляла до грузових відсіків, судно дуже легко могло затонути. Тоді, 1925 року, корабель потрапив у сильний шторм і більше його ніхто не бачив. Тепер зрозуміло, чому.

Дослідники також встановили, що 1 грудня 1925-го радіостанція в місті Джексонвілл зловила сигнали лиха. Це зовсім недалеко від місця, де на дні Атлантики лежать уламки «Котопаксі».

Далі читайте про долю кораблів-привидів.

На обкладинці: Ексума, Багамський архіпелаг, що знаходиться в межах так званого Бермудського трикутника. Фото: David Broad / Wikimedia Commons / CC BY 3.0

Поділися історією

Facebook Telegram Twitter